Uncategorized @lv

Asmeņu izvēle zāles pļāvējam

Izvēloties asmeņus savam zāles pļāvējam pievērs uzmanību to ražotājam. Asmens kvalitāte ir svarīga Jūsu darba. Mēs iesakām vienmēr izvēlēties orģinālos asmeņus jo tie ir speciāli rūdīti tādējādi to pļaušanas kvalitāte un ilgmūžība būs ievērojami ilgāka. Izvēloties asmeni savam zāles pļāvējam obligāti jāņem vērā naža izmērs!

Zāles pļāvēju asmeņi iedalās divās populārākajās grupās:

 • Lifting/bagging asmeņi ( Standarta)

Lifting asmeņi jeb standarta ir veidoti ar nelielu izliekumu asmeņa galos. Šie izliekumi izveido vēja plūsmu, kas paceļ zāli uz augšu, lai varētu izsviest uz sānu vai kastē.

Lifting asmeņi ir ideāli piemēroti zāles pļāvējiem ar savākšanas grozu vai izmešanu uz sānu, lai efektīvi un ātri pārvietotu nogriezto zāli laukā no pannas. Nedrīkst izmantot lifting asmeņus kopā ar mulčēšanas aprīkojumu.

Asmeņu veidi:

   • Augsts liftings
   • Vidējs liftings
   • Zems liftings

Augstāka liftinga asmeņiem ir nepieciešami zāles pļāvēji ar lielāku jaudu

 • Mulčēšanas asmeņi (Smalcināšanas asmeņi)

Mulčēšanas asmeņus ir viegli atpazīt pēc to izskata. Mulčēšanas asmens forma ir ar lielāku virsmas izliekumu un bieži vien ir redzamas izciršanas virsmas gar asmens malām. Šāda asmens forma zālei ļauj cirkulēt zem pannas vairākas reizes to mulčējot jeb sasmalcinot. Rezultātā Jūs iegūstiet ideālu mulču zālājam, kas ātrāk sadalās tajā.