Uncategorized @lv

Atsvaidziniet savu zālienu

Vasarā bieži vien zāles un augu atgriezumi uzkrājas starp zāles stiebriem. Pēc laika virsma tiek nosegta un augsne tiek bloķēta. Tas nozīme to, ka ūdens, gaiss un barības vietas vairs nesasniedz zāles saknes. Rezultātā zāle aug lēnāk un zāliens izskatās neveselīgs. Izmantojot John Deere skarifikatoru mēs garantējam vieglu veidu, kā piešķirt zālienam jaunu izskatu, padarot to biezāku un veselīgāku.

Kas ir skarificēšana?

Skarificēšana ir mehānisks process, kā rezultātā zāliens tiek atbrīvots no vecas zāles stiebriem, sūnām, kūdru utt. Skarificēšanai izmanto skarifikatorus, kas ar speciāli pielāgotiem nažiem atbrīvo zālienu no vecās zāles. Skarifikatoram ir iespējams noregulēt nažu augstumu, attiecīgi cik dziļi vēlaties, lai zāliens būtu attīrīts.

Kāpēc jāveic skarificēšana?

Skarificēšanas process zālienam ir nepieciešams, lai zāliens uzņemtu tam nepieciešamās barības vielas. Kā redzams attēlā zemāk, pirms skarificēšanas viss ūdens paliek virs sūnām tādējādi ūdens netiek klāt saknēm. Veicot skarificēšanu vecā zāle, sūnas, kūdra utt. Tiek izrautas laukā atsedzot piekļuvi saknēm, ļaujot zālei augt kuplākai un veselīgākai.

 

Cik bieži jāveic skarificēšana?

Katrs zāliens ir atšķirīgs ar savām individuālajām īpašīb
ām. Dažādiem zāles tipiem ir dažādi augšanas paradumi, viens aug ļoti blīvi otrs var augt reti. Ieteicamais skarificēšanas biežums ir vismaz vienu reizi gadā. Ja zāliens ir sūnains tad darbības ir jāveic biežāk.