Uncategorized @lv

Robotizētie zāles pļavēji – ko par tiem ir vērts zināt?

 

Kas varētu būt labāk kā sēdēt uz terases, malkot tēju vai kafiju un vērot, kā zāle jums tiek nopļauta acu priekšā? Iztēloties šādu scenāriju, iespējams, ir ne tikai viegli, bet arī ārkārtīgi patīkami. Mēdz sacīt, kad sapņojiet, tad aizveriet acis. Taču sapņi piepildās, jo zāles pļaušana bez cilvēka iejaukšanās kļūst par realitāti. Lai gan jūs, iespējams, joprojām atrodaties pārdomās par šāda veida realitāti, mēs vēlamies jūs iepazīstināt ar robotizētu zāles pļāvēju un rakstā jums pastāstīt, kas ikvienam būtu jāzina pirms šāda veida aprīkojuma iegādes.

Sāksim ar to, ka robotizētie zāles pļāvēji ir izstrādāti tā, lai atvieglotu jūsu ikdienas gaitas. Zāliena pļaušana, kas savulaik prasīja daudz pūļu, šodien var būt viens no vienkāršākajiem procesiem, kur, pateicoties robotam, jūs ietaupīsit pāris vai pat vairāk stundu sava brīvā laika. Tas ir patiesi iepriecinoši, jo jums vairs nav jāstumj un nav jābrauc pēc pļāvēja, ar kuru jums ir jābrauc pašam, lai pēc iespējas jaukāk pļautu mauriņu ap šķēršļiem: kokiem, krūmiem, dārza rotājumiem un tamlīdzīgi.

Teritorijas iezīmēšana

Iegādājoties šāda veida zāles pļāvēju, lielākais darbs, kas jāpaveic, ir ar speciālu vadu nomarķēt pļaujamo platību. Šis marķējums palīdzēs robotizētam zāles pļāvējam vieglāk orientēties un pļaut zālienu saskaņā ar izveidoto algoritmu. Ja laukums ir liels, robotu var ieprogrammēt, lai viņš kādā brīdī sāktu strādāt no noteiktas zemes gabala zonas, piemēram, zemes gabala vidū, uz citu zāliena laukuma daļu. Lielākā daļa baidās no šķēršļiem pļāvēja ceļā, bet neatkarīgi no tā, vai tie ir krūmi, koki, dārza rotājumi vai dīķis – viedais robots visu skenē ap ap sevi ar plašu staru, tāpēc šķēršļi tiks apieti, un pats robots nepametīs vietu, kuru apzīmēja jūsu vads.

Kalnains reljefs nav problēma

Parasti cilvēki jautā, vai kalnains reljefs nekļūs par šķērsli šādam zāles pļāvējam – mēs varam pārliecināt, jo robots tam ir pielāgots. Tas ne tikai spēs pļaut zāli kalnā augšā, bet arī nolaidīsies uz lēzenākām nogāzēm. Tā kā šī tehnika sver mazāk nekā parastais zāles pļāvējs vai tam pašam mērķim paredzēts traktors, tā var viegli virzīties uz priekšu pat nogāzēs ar slīpumu līdz 36 procentiem.

Lai pļaušana būtu vienmērīgāka, vislabāk ir vispirms pārbaudīt teritoriju zem kokiem vai citām vietām, kur, jūsuprāt, zālienā var būt akmeņi, zariņi vai citi priekšmeti, kas vienā vai otrā veidā varētu traucēt pļāvēja darbu un savākt iespējamos šķēršļus. Protams, saskaroties ar neparedzētu šķērsli, pļāvējs nekavējoties pārstāj darboties, taču tas noteikti būs ērtāk, ja jums vairs nevajadzēs iet līdz robotam un “glābt” to katru reizi, kad tas apstājas šķēršļa dēļ.

Ērti lietojama zāles pļaušanas mašīna

Pilnībā automatizēts zāliena robots izmanto tikai akumulatora enerģiju, kas, sasniedzot aptuveni 30% izlādes robežu, automātiski atgriežas savā uzlādes stacijā, lai uzlādētos. Pēc es salīdzinoši neilga laika (aptuveni 1 stundas) zāles pļāvējs atsāks zāles pļaušanu automātiski.

Vēl viena priekšrocība, ko var redzēt no ekoloģiskā viedokļa, ir vides piesārņojuma neesamība, jo robots neizdala gaisā nekādas kaitīgas vielas. Protams, ir vērts pieminēt arī to, ka šai ierīcei nav vadu, tāpēc zāliena pļaušana ir daudz vienmērīgāka nekā, teiksim, ar elektrisko pļāvēju. Vienīgais aprīkojums, kas prasīs vadu, ir robota uzlādes stacija. Bet to var novietot jums ērtā vietā, kur pieejama tuvākā elektrības padeves vieta.

Kluss un darbīgs pat naktī

Jūs droši vien pats zināt, cik trokšņaini ir zāles pļāvēji vai traktori ar degvielu. Izmantojot robotizēto zāles pļāvēju, jūs varat par to aizmirst. Tehnika rada ļoti mazu troksni, tāpēc jūs varat droši atstāt pļāvēju pļaut zāli arī naktī, netraucējot sevi vai savus kaimiņus.

Ieprogrammēt šādu pļāvēju darbam nebūs grūti, jo visas programmas ir iestatītas tā, lai lietotājs patstāvīgi varētu izvēlēties sev piemērotāko. Piemēram, John Deere Tango E5 sērijas zāles pļāvēja ērti lietojamais displejs ļauj iestatīt darba laiku vai veikt vēlamās izmaiņas, kā arī pārrauga ne tikai to, ko zāles pļāvējs šobrīd dara, bet arī to, ko tas gatavojas darīt. Divkāršas sienas korpuss Tango E5 sērijas modelī aizsargā elektroniku un baterijas no dažādiem laika apstākļiem, tāpēc, tiklīdz līst lietus – pļāvēju nav nepieciešams nest zem jumta.

Tomēr, izvēloties robotizēto zāles pļāvēju, jums jāņem vērā vairāki aspekti, kas ir pietiekami svarīgi, lai nodrošinātu vienmērīgu mašīnas darbību. Ja jūsu platība nav lielāka par 2 2000 kvadrātmetriem, John Deere Tango E5 sērijas pļaujmašīna ir ideāli piemērota jums. Lielākam laukumam būs nepieciešams zāles pļāvējs ar jaudīgāku akumulatoru, jo robotam būs jāatgriežas savā stacijā, lai uzlādētos daudz biežāk, un pļaušana nebūs vienmērīga. John Deere Tango ir unikāla funkcija, kas jums noteikti noderēs – tās uzlādes staciju var uzstādīt aiz pļaušanas vietas. Robots atpūšas un uzlādē baterijas prom no zāliena, un nonāk speciālā “koridorā” uz zāliena un sāk pļaut tikai tad, kad sasniedz zālienu. Tas var palīdzēt aizsargāt pļāvēju no zādzībām, ja ir mazāk pamanāms un uzlādes stacija atrodas drošā vietā.

Svarīgi novērtēt reljefu

Novērtējiet savas teritorijas nelīdzenumu un nogāžu stāvumu. Ne visi robotizētie zāles pļāvēji spēj uzkāpt lielās nogāzēs vai ir izturīgi pret īpaši lieliem izciļņiem, taču jaunākajiem modeļiem noteikti ir šādas iespējas. Ja ir patiešām stāvi piebraucamie ceļi, uz piedziņas riteņiem tiek uzstādīti īpaši piederumi, lai pļāvējam būtu laba saķere un tas spētu uzbraukt kalnā.

Ļoti liela nozīme ir pļaušanas asmeņiem, jo no tiem ir atkarīgs, kāds augstums un cik tīri zāle tiks nopļauta. Protams, nevajadzētu eksperimentēt ar īpaši garu zāli, taču vismaz John Deere Tango E5 sērijai pļaušanas augstumu var noregulēt no 19 līdz 102 mm. Tāpēc nav jāuztraucas, ka pēc ilgāka ārzemju brauciena zāliens netiks nopļauts. Svarīgi pieminēt, ka šim modelim ir ļoti spēcīgs, speciāli veidots, ciets asmens. Tas nebaidās no maziem šķēršļiem, to ir viegli uzturēt un tas kalpos vairāk nekā 1 sezonu.

Apkope ir svarīga ilgam mūžam

Neatkarīgi no tā, cik daudz jūs izbaudāt visas labākās zāliena robota īpašības, jums tas jāpatur prātā un jārūpējas par to. Vismaz reizi nedēļā notīriet pļāvēja iekšpusi ar slotu vai lāpstiņu un no zāles pļāvēja asmeņiem nokasiet visu atlikušo zāli. Ja vēlaties pēc iespējas ilgāk uzturēt mašīnu darba kārtībā, sazinieties ar tehnikas dīleri, kurš varēs ne tikai dalīties ar jums lieliskos padomos, bet arī veikt apkopi vai piegādāt rezerves daļas. Tas ļaus jums būt vēl drošākam par to, ka jūsu mašīna kalpos vēl ilgus gadus.

Robotu zāles pļāvēju popularitāte katru gadu pieaug, un tas nemaz nepārsteidz. Daudzu ražotāju radītie un pilnveidotie modeļi nonāk veikalos, tāpēc tiešām ir viegli apjukt, meklējot labāko mašīnu. Tāpēc nebaudies konsultēties ar speciālistiem, kuri labi pārzina šāda veida aprīkojuma daudzveidību, un kuri palīdzēs jums novērtēt visus plusus un mīnusus, labāk noteikt prasības mašīnai un visbeidzot izvēlēties vislabākās cenas un vērtības attiecību robotam. Lai gan zāliena pļaušana noteikti nav ikdienas darbs, ir daudz patīkamāk pavadīt šo skaisto pavasara vai vasaras dienu kopā ar ģimeni, draugiem vai kā jūs jau sen esat sapņojis.