Uncategorized @lv

Zāles sēšana

Turpinām dalīties ar padomiem skaista zālāja ierīkošanai! 👍Aizvadītajā nedēļā dalījāmies ar padomiem augsnes sagatavošanai, bet šoreiz vairāk runāsim par pašu zālāja sēšanas procesu un ko ņemt vērā šajā posmā.

Zālāja sēšana🌱
Zālāja sēšanas posmā ir liela nozīme vairākiem faktoriem – izvēlētajam sēklu maisījumam, sējas tehnoloģijai un izsējas normai, kā arī izvēlētajam sējas laikam.
Iegādājoties sēklas, ir svarīgi pievērst uzmanību sēklu derīguma termiņam, jo ar katru gadu tās strauji zaudē dīgtspēju. Tāpat jāņem vērā, ka, lai sasniegtu vislabāko rezultātu, ir jāapvieno vairāku graudzāļu sugu pozitīvās īpašības! Sējot zālāju ir jāpievērš uzmanība tam, kāds daudzums sēklu tiek izsēts (izsējas norma), cik vienmērīgi tās tiek izkliedētas, vai tās tiek iestrādātas atbilstošā dziļumā un pareizi pieblietētas. Izsējas norma būs atkarīga no izvēlētā zāliena veida un izsējas tehnoloģijas, bet parasti tā ir 25 – 35 g sēklu uz 1 m2. Ņemiet vērā, ka nepamatoti palielināt sēklu izsējas normu nav nepieciešams, jo tas var radīt citas problēmas.
Ņemiet vērā, ka, sējot zālāju sausā periodā, tas būs regulāri un precīzi jālaista, bet slapjā augsnē sēt būs apgrūtinoši, tāpēc piemērotākais laiks zālāja sēšanai ir maijs, jūnijs, augusta otrā puse līdz septembra vidum. Neuzsāciet sēju, kamēr augsne nav iesilusi!